به بهانه‌ پخش فیلم مستند “میراث نیاکان”

11 می 2010

زمستان سال ۱۳۸۷ بود؛ جزیره‌ی زنگبار؛ کشور تانزانیا؛ شرق قاره‌ی آفریقا. به اتفاق ۱۰ نفر از دوستان برای صعود به قله‌ی کلیمانجارو و البته انجام فعالیت‌های فرهنگی تلاش می‌کردیم.

MS_105

ایام اربعین حسینی بود و ما در جزیره‌ی زنگبار به اتفاق دوست خوبم، کارگردان و تصویربردار ارزشمند و توانای صدا و سیمای استان خراسان رضوی جناب آقای عباس مهاجران مشغول کار بودیم. سرتان را به درد نیاورم؛ دستاورد آن سفر چند فیلم مستند شد که در بهار سال ۱۳۸۸ کارهای نهایی آن انجام شد و آماده‌ی پخش گردید. در این مدت شاگردی استادان زیادی را کردم و بسیار بسیار آموختم؛ اما ظاهرا در تیتراژ فیلم امکان درج نام شاگردان فراهم نبوده و محبت فرمودند و جلوی نام من عنوان مدیر تولید را ذکر کردند. که در همین جا از الطاف آن‌ها سپاسگزاری می‌کنم.

MS_106

این‌که چرا بعد از این همه مدت دیشب (۲۰/۲/۸۹ ساعت ۲۱:۴۰) در اولین پخش تلویزیونی صدا و سیمای خراسان تصمیم گرفت ابتدا قسمت سوم آن را پخش کند، نمی‌دانم.

اما ظاهرا قرار است فردا یعنی چهارشنبه ۲۲/۲/۸۹ ساعت ۲۱:۳۰ دومین قسمت و روز شنبه ۲۵/۲/۸۹ در همان ساعت قسمت اول پخش گردد. کاش از همان ابتدا می‌دانستیم و نام قسمت سوم را اول و نام قسمت اول را سوم می‌گذاشتیم تا هیچ‌کس دچار سردرگمی نشود.

MS_103

بگذریم؛ قصدم از این نوشته تشکر و قدردانی از دوستان خوبم در این سفر بود.

دوست خوبم جناب آقای عباس مهاجران که صمیمانه تلاش کرد و سخت‌کوشانه کار را به اتمام رساند.

دوست عزیزم جناب آقای حمیدرضا شوشتریان که تهیه‌کنندگی کار را به عهده داشتند.

دوستان خوب، هم‌سفران و هم‌نوردان عزیزم جناب آقایان علیرضا رضایی، غلامحسین زاهدی، حسن رضایی، سعید درّی، عباس وجدانی، هاشم رضایی، عزت‌اله ظهوریان، حبیب جمعه‌زاده خراسانی و علیرضا کارگزاری که در طول سفر همکاری‌ها و مساعدت‌های بی‌شائبه‌ای داشتند.

MS_70

و تقدیر و تشکر ویژه از صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی که به ارزش‌های ذاتی این مستند بها داده و از آن حمایت نموده‌اند.